SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur

O násSSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur

 Fascinující svět alkoholických nápojů: absint, aquavit, brandy, cognac, gin, likéry, ovocné pálenky, rum, tequila, vodka, whisky ... Sbírejte spolu s námi miniaturní lahvičky s alkoholem, staňte se členem našeho sdružení !

 Alkoholové miniatury se vyrábějí a také sbírají po celém světě. Největší kluby sběratelů minilahviček jsou v Itálii, ve Velké Británii a ve Spojených státech. Ale sběratelé těchto malých balení alkoholických nápojů jsou např. i v Belgii, ve Francii, v Německu a v zámoří v Austrálii, v Japonsku, na Novém Zélandu nebo ve Venezuele. Všeobecně se sbírají originálně uzavřené, tedy plné lahvičky do obsahu jednoho decilitru, nejčastěji ale do 50 ml. Protože palírny a likérky na celém světě dodávají statisíce nejrůznějších druhů miniatur, většina sběratelů se specializovala na jednotlivé oblasti. Jsou sběratelé, kteří sbírají jen domácí produkty, jiní mají ve sbírkách pouze určité druhy alkoholu jako brandy, rum, vodky nebo whisky. Někteří sběratelé se orientují na určité země, jiní jen na keramické a nebo tvarované miniatury apod.

 Protože i na trhu v České republice jsou k dostání nejrůznější alkoholové miniatury je nabíledni, že i zde se sbírají a že i v Česku lze nalézt spolky sběratelů miniaturních lahviček. Jedním ze spolků je i náš Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur (Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur) v Praze. V současné době je jeho členy asi 25 „lahvičkářů” ne jenom z ČR. Činnost sdružení řídí Tříčlenný výbor, který organizuje výměnné burzy, prezentuje toto hobby na vlastních webových stránkách a vydává dvakrát do roka členský zpravodaj, informující členy nejen o spolkovém dění, ale i o novinkách z domova a z ciziny a pomáhající členům prohlubovat jejich vědomosti o alkoholických nápojích a seznamující je s českými a zahraničními palírnami a likérkami.

 V případě zájmu o členství či o další informace se může každý sběratel obrátit na libovolný kontakt na nás.

 - e-mailové adresy Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur (SSaM)
info(at)ssam(.)cz
ssam2001(at)centrum(.)cz

 - poštová adresa SSaM (Praha) - na e-mail vyžiadanie

 - číslo účtu SSaM (Praha) - 6927230001/5500 (IBAN: CZ75 5500 0000 0069 2723 0001)

 - pravidelné členské schůzky a výměnné burzy
(každá 3. sobota v květnu a poslední sobota v listopadu)

 - členský spravodaj pravidelně přináší:
 spolkové informace, zajímavosti o lihovinách a alkoholových miniaturách
"Koktejl"
 e-mail redakcie:
uhliquor(at)gmx(.)de

 adresa redakcie:
Ivan Uhlík, Frankfurter Landstraße 5, 61440 Oberursel/Taunus, Německo

 - webové stránky sdružení:
http://www.ssam.cz/ - http://www.minibottles.cz/
 vše o našem hobby - alkoholových miniaturách
 verejná diskuze:
http://www.ssam.cz/diskuzia.html
 diskusné fórum pre členov SSaM:
http://forum.ssam.cz/
© SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur - info(at)ssam(.)cz; ssam2001(at)centrum(.)cz